Ogłoszenia parafialne na XXX niedzielę zwykłą

Niedziela, 24 Październik 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXX niedzielę zwykłą

W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. zbiorka na rzecz bractwa “Małych stópek” w ramach akcji “Paczuszka dla maluszka”. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Również w dzisiejszą niedzielę w czasie pikniku motoryzacyjnego “OTOCARS’Y”, który odbędzie się przy SP 1 w godz. 12-16 będzie możliwość wsparcia kartuskiego hospicjum. W imieniu społeczności ZSP serdecznie zapraszamy.

Od poniedziałku 18 października 2021 roku rozpoczęliśmy "Spacer Miłosierdzia" wokół naszego kościoła. Więcej informacji u księdza Mikołaja oraz na parafialnym Facebooku.

W środę przypada rocznica nominacji biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny, którego Bóg niech zachowa pzez najdłuższe lata.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy  po Mszy św. o godz. 18:00
i zakończymy Mszą św. o godz. 20:00. O poprowadzenie prosimy Kościół Domowy.

W następną niedzielę 31 października “Bal Wszystkich Świętych” – rozpoczęcie
o godz. 14:30 w kościele św. Jana i przemarsz do kościoła zabytkowego.

1 i 2 listopada w naszej parafii Msze święte według porządku niedzielnego.

1 listopada, po Mszy św. o godz. 14:00 procesja na cmentarz, a w parafii św. Jana procesja na cmentarz po Mszy św. o godz. 11:30.

Różaniec dla dzieci  od poniedziałku do piątku o godz. 16:30,
a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:30.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium w godzinach od 7:30 do 17:30,
od poniedziałku do piątku.

Serdecznie prosimy o przedłużanie miejsca na cmentarzu po 20 latach od śmierci danej osoby.

W związku z porządkowaniem grobów naszych bliskich uprzejmie przypominamy
o segregacji śmieci na terenie cmentarza oraz prosimy o zachowanie porządku
na całym jego terenie.

Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są karteczki gotowe
do wpisania imion naszych zmarłych na wypominki listopadowe oraz na msze święte zbiorowe za zmarłych. Wypisane w domu będzie można złożyć w Dzień Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny po każdej Mszy świętej w zakrystii.
Wypominki roczne przyjmujemy w biurze parafialnym!!!

Przypominamy  wiernym znajdującym się w kościele o obowiązku zasłaniania maseczkami ust i nosa.  Bardzo prosimy również o zachowanie odległości
przy przystępowaniu do Komunii Świętej.

Po lewej stronie przy chrzcielnicy, została wyznaczona strefa do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Msza św. o godz. 9:30 jest transmitowana.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Michalak,
l. 89
zam. przy ul. Nowe Osiedle. Rodzina zmarłego dziękuje  za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Zmarła śp.Anastazja Bulczak z Łyśniewa,lat.83,pogrzeb w poniedziałek 25.10.2021 o godz.13.00 w kosciele parafialnym.Różaniec w kaplicy w Łyśniewie w niedzielę o 19.00, w dniu pogrzebu o 12.00 w kaplicy przedpogrzebowej.Dobry Jezu….