Ogłoszenia parafialne na V niedzielę Wielkiego Postu

Sobota, 02 Kwiecień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na V niedzielę Wielkiego Postu

Przeżywana dziś piątą niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela zasłaniamy krzyże. Starajmy się przeżyć ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano
i wieczorem na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis
w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej.

Dzisiaj, na Mszę św. godz. 12:30 zapraszamy młodzież przygotowującą się
do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Trwają rekolekcje Parafialne, które prowadzi o. Przemysław Ilski, Redemptorysta                           z Wrocławia. Nauka Rekolekcyjna w dniu dzisiejszym na każdej Mszy św., natomiast w poniedziałek, wtorek i w środę na Mszach św. o godz. 10.00, 18:00 i 20:00.Spowiedź przed każdą Mszą św. W środę na wszystkich Mszach kolekta dla O. Rekolekcjonisty.

Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych:

W każdy piątek w naszej świątyni wraz z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy DROGĘ KRZYŻOWĄ:

• po Mszy św. o godz. 8:00 dla osób starszych;
  • godz. 16:00 dla dzieci, a po nabożeństwie Msza święta o godz. 16:30;
  • godz. 17:30 dla dorosłych w łączności z Mszą świętą o godz. 18:00;
  • godz. 19:30 dla młodzieży i dłużej pracujących, potem Msza święta;
  • w Łyśniewie o godz. 16:00, potem Msza święta.

W Niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas GORZKICH ŻALI
z kazaniem pasyjnym: w naszej świątyni w niedzielę o godz. 15:00, a w Łyśniewie przed Mszą św. o godz. 10:00.

W poniedziałek,  zapraszamy na Spacer Miłosierdzia wokół kościoła parafialnego.

Od poniedziałku do środy zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
w Sierakowicach na
rekolekcje szkolne, które poprowadzi o. Przemysław Ilski, redemptorysta z Wrocławia. Nauka rekolekcyjna w poniedziałek, wtorek i środę
o godz. 10:00, 18:00 i 20:00. Spowiedź przed każdą Mszą świętą.

W środę w ramach Rycerstwa Niepokalanej – modlitwa różańcowa pod Płaszczem Maryi z Guadalupe.

W tym tygodniu przypada I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy  Mszą świętą. o godz. 18:00
i zakończymy o godz. 20:00. O poprowadzenie prosimy Rycerzy Kolumba.

W piątek, Mszą św. o godz. 20.00 rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa.
Do dwóch znanych już tras z lat poprzednich, organizatorzy przygotowali nowy szlak
z Sierakowic od kościoła św. Marcina do Sierakowic, do kościoła św. Jana, o długości 30 km. z możliwością spowiedzi w Wygodzie Łączyńskiej. Pakiety można nabywać
w Kawiarence przy plebanii, w środę, czwartek i piątek od 17.30 do 19.30. Dla pątników, którzy idą do Sianowa przewidziane są autokary powrotne. Dla osób, które  nie mogą pójść na EDK, a chcą włączyć się w modlitwę, mogą wypisać swoje intencje i wrzucić je do urny, która od poniedziałku będzie ustawiona przy prezbiterium, i które pielgrzymi zabiorą na drogę krzyżową i zaniosą do Sanktuarium Matki Bożej Sianowskiej. Więcej informacji na Facebooku EDK Sierakowice.  Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

W sobotę, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych
w wykonaniu młodzieży naszej parafii.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium w godzinach od 7:30 do 17:30,
od poniedziałku do piątku.

Po lewej stronie przy chrzcielnicy, została wyznaczona strefa do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Msza św. o godz. 9:30 jest transmitowana.

W przyszłą niedzielę -  wyjazd do Kościerzyny na Dzień Młodzieży spod Domu Katechetycznego o godz. 11:30. Zapisy w zakrystii lub u ks. Mikołaja.
Koszt wyjazdu 10 zł.
Zapraszamy serdecznie młodzież.

W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się
do I Komunii Świętej na
spotkanie po Mszy o godz. 11:00.

Również w przyszłą Niedzielę, panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Paczewa będą sprzedawały przy kościele Palmy Wielkanocne.

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się
w przyszłą niedzielę na Rynku w centrum Sierakowic.

W kawiarence przy plebanii do nabycia świece – jajko wielkanocne jako wsparcie na HOSPICJUM w Kartuzach. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności,  śp. Andrzej Okrój,
l. 61,
zam. przy ul. Kartuskiej, śp. Irena Roszkowska, lat 81,
zm. przy ul. Kartuskiej oraz śp. Elżbieta Plichta, l. 61, zam. w Bożym Polu Wlk.
(pochowana na naszym cmentarzu).
 Rodziny zmarłych dziękują za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu