Ogłoszenia parafialne na III niedzielę Wielkanocy

Sobota, 30 Kwiecień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na III niedzielę Wielkanocy

W tym miesiącu łączymy się z Papieżem Franciszkiem w modlitwie dla młodych,
aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem Niedziela Biblijna, rozpoczynająca XIV Tydzień Biblijny pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego” (Łk.10,5). Przypominają nam one, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego kościoła i dla każdego z nas. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia.

Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 18:00
w łączności z Mszą świętą.

W poniedziałek, 2 maja, o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji strażaków OSP Sierakowice.

W poniedziałek zapraszamy na Spacer Miłosierdzia wokół kościoła w godz. 19:00 – 20:00.

3 maja, Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Tego dnia panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Sierakowic przy Oratorium, a z KGW z Paczewa w kawiarence parafialnej – będą zbierały pieniądze na witraż do kościoła parafialnego.

Wójt Gminy Sierakowice oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na obchody 231. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja:

• godz. 12:00 Uroczystości przy pomniku Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej;
  • godz. 12:30 – Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym.

Zapraszamy dzieci, którę przystąpią do I Komunii Świętej, wraz z rodzicami
I rodzicami chrzestnymi na spowiedź z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych
w następującym porządku:

• I grupa w środę o godz. 19:00
  • II grupa w czwartek o godz. 19:00.

W środę spotkanie Rycerstwa Niepokalanej pod płaszczem Maryi w kościele zabytkowym.

Od czwartku rozpoczyna się 33 dniowe przygotowanie do oddania Jezusowi przez Maryję. Spotkania będą odbywały się codziennie. Rozpoczęcie Mszą Świętą
o godz. 19:00 w kościele zabytkowym.

W czwartek, godz. 19:00, w salce pod plebanią – spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. i Straży Honorowqej NSPJ.

W sobotę zapraszamy dzieci I Komunijne na próbę w następującym porządku:

• Grupa I – godz.10:00
  • Grupa II – godz. 12:00.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

W tym tygodniu Godzina święta od 23.00-24.00.  O poprowadzenie prosimy Rycerzy Kolumba. Rozpoczęcie Mszą świętą o 22.00. W czasie Godziny świętej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

• I piątek ks. Proboszcz, ks. Sławek i WYJATKOWO!!!  ks. Patryk - odwiedzą
    z posługą sakramentalną swoich chorych po Mszy świętej o  godzinie 8.00,
    a ks. Mikołaj swoich chorych odwiedzą w  sobotę również po Mszy św. o godz. 8:00.

Od godz.15:30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi, a o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 18:00 akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św.
o godz. 20:00, na którą zapraszamy młodzież i dłużej pracujących.

• I sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej
    o godz. 18:00, a o godz. 20:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza.

Tego dnia dzieci z naszej parafii na Mszach św. o godz. 11:00 i 13:00 przystąpią
do I Komunii Świętej.
W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 12:30 i 14:00.
W związku z dużą ilością dzieci I Komunijnych, prosimy, aby parafianie korzystali z Mszy św. w innych godzinach.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium w godzinach od 7:30 do 17:30,
w poniedziałek oraz od środy do piątku.

Po lewej stronie przy chrzcielnicy, została wyznaczona strefa do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Msza św. o godz. 9:30 jest transmitowana.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Małgorzatę Penk, l. 76, zam w Porębach, a z parafii
św. Jana śp. Edmunda Labudę, l. 65, zam. w Bąckiej Hucie  i śp. Bronisławę Dawidowską, zam. przy ul. Polnej. Z nas naszej parafii odeszła do wieczności
śp.Bronisława Piotrowska,  lat 93, zam. Nowe Osiedle, pogrzeb w poniedziałek 2 maja br. o godz.11.00.Różaniec dzisiaj o 19.00 w kostnicy a w dniu pogrzebu o godz.10.00 w kostnicy. Dobry Jezu a Nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.