Parafia pw. Św. Marcina z Tours w Sierakowicach
Diecezja Pelplińska

Intencje Mszalne 31.05 - 07.06

Czwartek, 28 Maj 2020 r.

Intencje Mszalne 31.05 - 07.06


PONIEDZIAŁEK 01.06.2020

7:00 kościół parafialny   1.O Boże błogosławieństwo dla dzieci z Róż Różańcowych: Ojca Pio, Jana Pawła II, Michała Archanioła, św. Rity, Ks. Bernarda Łosińskiego, św. dzieci z Fatimy.,  2.+ Zygmunta Plottkę (29)

8:00 kościół parafialny             1.++ teściów Jana i Jadwigę Gafka, rodziców Władysławę i Stanisława Myszk., 2.+ żonę Marię Magdalenę Młyńską (w 1 r.śm).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

16:00 kościół parafialny Róża Żywego Różańca za dzieci pw. Św. Matki Teresy z Kalkuty, o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie, wstawiennictwo św. matki Teresy – rozpoczęcie działalności Róży.

17:00 kościół parafialny             1.+ Dariusza Miotk (w 1 r.śm.), 2.+ Stanisława Markowskiego greg. (13)

18.00 kościół parafialny             1.W podziękowaniu za wnuków: Maksymiliana, Faustynę, Amelię, Filipa i Antoniego, z prośbą dla nich o zdrowie, daru Ducha Świetego, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej., 2. W intencji córek: Moniki, Michasi i Kamili oraz ich rodzin, z prośbą  dla nich o zdrowie, daru Ducha Świetego, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej.

19.00 kościół parafialny             + mamę Marię Magdalenę Młyńską (w 1 r.śm).

WTOREK 02.06.2020

7:00 kościół parafialny             1.++ Kazimierza Grzenkowicz (w r.śm.), Klarę i Brunona Kleba, Antoniego, Gertrudę, Dariusza i dusze w czyśćcu cierpiące.; 2.+ Czesława Polejowskiego (w 5 r.śm.)

8:00 kościół parafialny             1.++ męża Kazimierza Płotkę (w r.śm.), rodziców, teściów, brata Kazimierza i siostrę Mirosławę.; 2.++ matkę Jadwigę (w 38 r.śm.) oraz o łaskę nieba dla zmarłych z rodziny Gojtowskich i Warmowskich.

17:00 kościół parafialny             1.+ Stanisława Markowskiego greg. (14); 2.+ Zygmunta Plottkę (30)

18:00 kościół parafialny             1.++ rodziców Wandę i Józefa Labuda, braci Jana i Józefa, siostrę Adelę, szwagrów Andrzeja i Jana.; 2.++ męża i ojca Władysława Kwidzińskiego (w r.śm.), matkę Stefanię i teściową Bronisławę.

19:00 kościół parafialny             Dziękczynna w 89 rocznicę urodzin Anny Stenka w podziękowaniu za odebrane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                ŚRODA 03.06.2020

 W parafii Różańsk Msza św. o Boże błogosławieństwo i przezwyciężenie niepokojących zagrtożeń dla Ojczyzny za wstawiennictwem Królowej Polski i św. Jana Pawła II. (1)

7:00 kościół parafialny   1.++ Janusza Stencel, Stefanię, Maksymiliana, Kazimierza i Patryka Lis.; 2.++ rodziców Agnieszkę i Władysława Kostuch, Helenę i Brunona Fierka

oraz zmarłych z rodziny.

8:00 kościół parafialny             1.++ Agnieszkę i Władysława Kostuch, Anielę i Antoniego Błonk oraz Gertrudę, Jana i Józefa.; 2.Dziękczynna w 42 rocznicę ślubu Janiny i Zygmunta w podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą odalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.

16:00 kościół parafialny             + Stanisława Markowskiego greg. (15)

17:00 kościół parafialny             1.+ Pelagię Karczewską greg. (1); 2.++ rodziców Labuda, dziadków Biankowskich i Labuda.

18:00 kościół parafialny             1.+ męża Jana Labudę (w 1 r.śm.); 2.+ Jana Sychtę

19:00 kościół parafialny             1.O zdrowie dla mamy i opiekę Matki Najświętszej i Boże błogosławieństwo.; 2.++ rodziców Rozalię i Franciszka Zengerskich, zmarłych z rodziny Wróbel i Zengerskich.

I CZWARTEK 04.06.2020

W parafii Różańsk Msza św. o Boże błogosławieństwo i przezwyciężenie niepokojących zagrtożeń dla Ojczyzny za wstawiennictwem Królowej Polski i św. Jana Pawła II. (2)

7:00 kościół parafialny             1.++ Władysławę Myszk i Władysława Mrozewskiego.; 2. O przymnożenie wiary i dary Ducha Świętego dla dzieci i wnuków.

8:00 kościół parafialny             1.++ ojca Leona Mendyka, teściów Stanisławę i Zygmunta Lis, dziadków z obojga stron.; 2.O łaskę nieba dla + Anastazji Błaszkowskiej.

17:00 kościół parafialny            1.+ Pelagię Karczewską greg.(2); 2.+  Stanisława Markowskiego greg. (16)

18:00 kościół parafialny             1.Dziękczynna w 26 rocznicę ślubu Aliny i Tadeusza w podziękowaniu za odebranełaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświetszej dla całej rodziny.; 2.++ rodziców Pelagię i Jana Grzenkowicz, brata Zygmunta, brata Jana oraz męża Zygmunta Pobłockiego.

19:00 kościół parafialny             Z okazji wspomnienia 21 r. pobytu św.Jana Pawła II w Pelplinie – w intencji powołań kapłańskich,misyjnych i zakonnych

20:00 kościół parafialny             Dziękczynna w 10 rocznicę ślubu Natalii i Damiana, z prośbą o dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej

I PIĄTEK 05.06.2020

W parafii Różańsk Msza św. o Boże błogosławieństwo i przezwyciężenie niepokojących zagrtożeń dla Ojczyzny za wstawiennictwem Królowej Polski i św. Jana Pawła II. (3)

7:00 kościół parafialny             1.+ męża Tadeusza (w 6 r.śm.); 2.+ męża  Pawła Wróbel (w r.śm.) i dusze w czyśćcu cierpiące.

8:00 kościół parafialny             1.Dziękczynna za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę Matki Bożej na dalsze lata.; 2.++ Leona Mendyka, teściów Franciszka i Teresę oraz zmarłych z rodziny.

16:30 kościół parafialny             1.+ Stanisława Markowskiego greg. (17); 2.O Boże błogosławieństwo na maturze dla syna Przemka i dary Ducha Świętego.

18:00 kościół parafialny             1.Dziękczynna w 10 rocznicę ślubu Doroty i Janusza, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla całej rodziny.; 2. Apostolstwo Dobrej Śmierci

19:00 kościół parafialny             Z okazji wspomnienia 21 r. pobytu św. Jana Pawła II w Pelplinie – w intencji chorych z naszej parafii.Msza św. z błogosławieństwem z Lourdes i namaszczeniem chorych

20:00 kościół parafialny             1.++ syna Adama, męża Mariana i zmarłych z rodziny.; 2.+ Pelagię Karczewską greg. (3)

SOBOTA 06.06.2020

W parafii Różańsk Msza św. o Boże błogosławieństwo i przezwyciężenie niepokojących zagrtożeń dla Ojczyzny za wstawiennictwem Królowej Polski i św. Jana Pawła II. (4)

7:00 kościół parafialny             1.+ Danutę (w r.śm.) i zmarłych z rodziny Naczk i Koszałka.; 2.+ Stanisława Markowskiego greg. (18); 3.+ Pelagię Karczewską greg. (4)

8:00 kościół parafialny             1.++ rodziców Praksedę i Jana, syna Józefa, teściów, braci i bratowe oraz zmarłych z rodziny.; 2.+ matkę Agnieszkę Treder ( w 32 r.śm.); 3.Wynagradzająca NMP w okazji I soboty miesiąca

15:00 kościół zabytkowy           Ślub – Kinga Jenneck i Daniel Koszałka

16:00 kościół parafialny             Ślub – Magda Szafrańska i Maciej Syldatk

17:00 kościół parafialny             ++ męża Andrzeja Stencel, teściów, Irenę, Stanisława, szwagierkę Beatę i zmarłych z rodziny.

18:00 kościół parafialny             1.Dziękczynna w 15 rocznicę ślubu Katarzyny i Marcina w podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej; 2. Dziękczynna w 50 rocznicę ślubu Ireny i Jerzego w podziekowaniu za odebrane łaski i z prośba o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej.

19:00 kościół parafialny             Msza św. z udziałem Biskupa Diecezjalnego Ks. dra  Ryszarda Kasyny w 21 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Pelplinie.

 

NIEDZIELA  07.06.2020

W parafii Różańsk Msza św. o Boże błogosławieństwo i przezwyciężenie niepokojących zagrtożeń dla Ojczyzny za wstawiennictwem Królowej Polski i św. Jana Pawła II. (5)

6:30 1.Dziękczynna w 52 rocznicę ślubu, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla całej rodziny.; 2. Dziekczynna w 34 rocznicę ślubu Marii i Krzysztofa w podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze, Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla całej rodziny.

 8:00 1.++ rodziców Alfonsa i Amelię Drywa, brata Tadeusza oraz teściów Jana i Waleskę Syldatk.; 2. Dziękczynna w 13 rocznicę ślubu Magdaleny i Wiesława, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.

9:30   ++ Helenę (w 4 r.śm.) i Franciszka Wróbel oraz zmarłych z rodziny.

10:00 Łyśniewo            ++ Władysława i Annę Lis oraz Leona, Stefanię i Urszulę Breza.

11:00  1.+ tatę Stanisława Markowskiego (w 60 r.ur.); 2. Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Natalii, z prośbą o dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.

12:30   1.W podziękowaniu za otrzymane łaski i zdrowie, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętegto i opiekę Matki Bożej dla Katarzyny i Jacka Błaszkowskich w 1 rocznicę ślubu.; 2.++ rodziców Agnieszkę i Brunona Wenta, ojca Kazimierza Kobielę i siostrę Teresę Zalewską.

14:00   1.+ Stanisława Markowskiego greg. (19); 2.+ Marię Mańską.

15:00  1.W pewnej intencji.; 2.++ Helenę i Józefa, Kazimierza Kiedrowskiego i zmarłych z rodziny Krause i Kiedrowskich

16:00  1.Dziękczynna w 6 rocznicę ślubu Kasi i Szymona, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.; 2.+ Pelagię Karczewską greg. (5)

17:30 1.Dziękczynna w 14 rocznicę ślubu Agnieszki i Mirosława oraz w 13 rocznicę ślubu Adama i Karoliny, z prośbą dla nich o  Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej na dalsze lata.; 2. O dary Ducha Świętego, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla krwiodawców.

20.00 kościół zabytkowy           1.O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Hanny i Benita.; 2.++ Janinę Miotk – Msza św. popogrzebowa.

 

 

 

 

Kancelaria parafialna

Czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po Mszy świętej o godz. 8:00 i 18:00,

z wyjątkiem I piątków miesiąca.

Telefon nr 58 684 79 25

Plan nabożeństw

Niedziele i święta: 
6:30, 8:00, 9:30, 11:00 (z udziałem dzieci)
12.30,14:00, 17:30, 20:00

W Drewnianym Kościele Zabytkowym w lipcu i sierpniu o godz. 14:00. W III Niedzielę miesiąca liturgia w języku kaszubskim o godz. 14:00 w kościele parafialnym.

Kaplica MB Fatimskiej w Łyśniewie – 10:00

Dni powszednie:
7:00, 8:00, 18:00,

GODZINA ŚWIĘTA
w każdy czwartek od 19.00-20.00.
- rozpoczęcie Mszą świetą o godz. 18:00, zakończona Mszą św. o godz. 20.00.

Tylko w czwartek przed I piątkiem miesiąca
od godz. 23.00-24.00.
- rozpoczęcie Mszą świetą o godz. 22.00.

Chrzest święty dziecka

Sakrament małżeństwa

Kwestionariusz do pogrzebu