Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 02 Lipiec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę zwykłą

W tym miesiącu łączymy się z Papieżem w modlitwie, aby katolicy stawiali
w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii, która głęboko przemienia relacje międzyludzkie oraz otwiera na spotkanie z Bogiem i braćmi.

W dniu dzisiejszym, o godz. 15:00 – poświęcenie Krzyża w Puzdrowie.

W środę, po Mszy św. o godz. 18:00 – w ramach Rycerstwa Niepokalanej modlitwa różańcowa pod Płaszczem Maryi z Guadalupe.

W czwartek, po Mszy św. o godz. 18:00, w salce pod plebanią – spotkanie Szafarzy Nadzwyczajnych i Straży Honorowej NSPJ.

W czwartek, godz. 17:00, kościół zabytkowy - Msza święta  z okazji 40 – lecia działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Godzina święta po Mszy św. o godz. 22:00 do północy – o poprowadzenie prosimy Bractwo Świętego Oblicza. W czasie Godziny świętej możliwość skorzystania
    z sakramentu pokuty i pojednania.
  • I piątek ks. Proboszcz i ks. Sławek odwiedzą chorych z posługą sakramentalną
    po Mszy świętej o  godzinie 8.00.

Od godz.15:30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi,  a o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 18:00 akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00, a potem Msza św.

W tym tygodniu:

• w poniedziałek –  święto, św. Tomasza, Apostoła;
  • w czwartek - wspomnienie, bł. Marii Teresy Ledóchowskiej i patronalny dzień Apostolstwa Chorych;
  • w sobotę – wspomnienie, św. Jana z Dukli.

Informujemy, że w lipcu i w sierpniu, Msza św. o godz. 14:00 będzie w kościele zabytkowym.

Od 20 lipca, w CZWARTKI – nie będzie Mszy świętej o godz. 20:00.
Intencje będą odprawiane na innych godzinach – prosimy o sprawdzanie godzin
.

W dniach 21 – 23 lipca, w naszej parafii odbędą się rekolekcje z Ojcem Jamesem Manjackalem, Misjonarzem Miłosierdzia. Wstęp wolny. Ofiary złożone
w czasie trwania rekolekcji oraz ze sprzedaży produktów przez Koła Gospodyń Wiejskich będą przeznaczone na organizację tego wydarzenia. Zapraszamy
do zarezerwowania czasu i wzięcia udziału w rekolekcjach.

Są jeszcze wolne miejsca na 8 - dniową pielgrzymkę do Jordanii w dniach
21 – 28 września. Zapisy u ks. Sławka. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie
i na stronie internetowej Parafii.