Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę zwykłą

Niedziela, 23 Lipiec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę zwykłą

W dzisiejszą  niedzielę przypada Światowy Dzień dziadków i osób starszych.  Polecajmy ich w modlitwie i darzmy szacunkiem.

W tym tygodniu:

• w poniedziałek – wspomnienie, św. Kingi oraz dzień modlitw za samorządowców;
  • we wtorek – święto, św. Jakuba Starszego, Apostoła oraz św. Krzysztofa, męczennika i dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów;
  • w środę – wspomnienie, Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP oraz dzień modlitw za rodziców, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów;
  • w sobotę – wspomnienie, świętych Marty, Marii i Łazarza.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18.00.
O poprowadzenie prosimy Rycerstwo Niepokalanej.

WYJĄTKOWO w piątek, po Mszy św. o godz. 8:00 – ks. Patryk odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną (w ramach sierpniowej wizyty)

Również w piątek ok. 16:45 zawitają do naszej Parafii pielgrzymi z Lęborka, udający się na Jasną Górę. Zachęcamy do okazania im gościnności, a o 20:00 zapraszamy
do kościoła  zabytkowego na Apel Pielgrzymkowy.

W sobotę, 29 lipca, po Mszy św. o godz. 7:00, z naszej parafii wyruszą pątnicy
w dalszą drogę – zapraszamy by do nich dołączyć i wyruszyć na pielgrzymi szlak. Zapisy poprzez formularz internetowy. Więcej informacji u ks. Patryka lub parafialnym Facebooku. Intencje i ofiary będzie można złożyć do puszki przy plakacie.

W następną niedzielę -  błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów po każdej Mszy św. Ofiary składane podczas święcenia pojazdów będą przeznaczone na misje.

Składamy serdeczne podziękowania: Rycerzom Kolumba, Kołom Gospodyń Wiejskich z Łyśniewa, Paczewa i Sierakowic oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania rekolekcji z ojcem Jamesem Manjackalem.

Słowa podziękowania kierujemy również do osób, które zaangażowały się w czasie pielgrzymki do Sianowa oraz osobom, które współprowadziły piątkowy apel
w ramach oktawy odpustu.

Do końca sierpnia, Msza św. o godz. 14:00 będzie odprawiana w kościele zabytkowym.

Od 20 lipca, w CZWARTKI – nie ma Mszy świętej o godz. 20:00.
Intencje będą odprawiane w innych godzinach – prosimy o sprawdzanie godzin.

Przy stolikach, na słupach są zamontowane skarbonki, do których można składać ofiary za Marcinka i prasę katolicką.

Są jeszcze wolne miejsca na 8 - dniową pielgrzymkę do Jordanii w dniach
21 – 28 września. Zapisy u ks. Sławka. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie
i na stronie internetowej Parafii.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Pragi, w terminie 12 – 16 sierpnia. Więcej informacji u p. Elżbiety Drywa.

Z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności:  śp. Matylda Pek, l. 84
z  Łyśniewa. Rodzina zmarłej dziękuje za wszelkie wyrazy współczucia, udział
w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…