Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 30 Lipiec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę zwykłą

W dzisiejszą niedzielę -  błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów po każdej Mszy św. Ofiary składane podczas święcenia pojazdów będą przeznaczone na misje.

We wtorek, godz. 20:00 – Msza św. w intencji Domowników Boga.

W środę w ramach Rycerstwa Niepokalanej – modlitwa różańcowa
pod Płaszczem Maryi z Guadalupe.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
    W tym tygodniu Godzina święta od 23.00-24.00. Rozpoczęcie Mszą świętą
    o 22.00
    . W czasie Godziny świętej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
    i pojednania. O poprowadzenie prosimy Domowy Kościół. Po Mszy św. o godz. 18:00, w salce pod plebanią spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej i Straży Honorowej NSPJ.
  • I piątek, ks. Proboszcz odwiedzi z posługą sakramentalną swoich chorych
    po Mszy świętej o  godzinie 8.00, a ks. Daniel oraz ks. Sławek (WYJĄTKOWO!!!) swoich chorych odwiedzą w sobotę również po Mszy św. o godz. 8:00.

Ks. Patryk swoich chorych odwiedził już w ubiegły piątek.

Od godz.15:30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi,  a o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 18:00 akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00, a potem Msza św.

I sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej
o godz. 18:00, a o godz. 20:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę, w godz. 9:00 – 14:00 – wakacyjna akcja poboru krwi. Krwiobus będzie postawiony na parking przy kościele. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu:

• w poniedziałek – wspomnienie, św. Ignacego z Loyoli;
  • we wtorek – wspomnienie, św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła oraz dzień modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim
    w rocznicę jego wybuchu (1944);
  • w piątek – wspomnienie, św. Jana Marii Vianneya, prezbitera oraz dzień modlitw za proboszczów;

W przyszłą niedzielę - Przemienienie Pańskie. Na Mszy św. o godz. 12:30 – pożegnanie ks. Sławka, który decyzją biskupa diecezjalnego będzie posługiwał
w Dobieszewie.

Również w przyszłą niedzielę – zbiórka do puszek (umieszczonych przy wyjściu
z kościoła) na misje w Ukrainie.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom, które przyjęły pielgrzymów udających się na Jasną Górę.

Składamy gorące podziękowania: Rycerzom Kolumba, Kołom Gospodyń Wiejskich z Paczewa, Sierakowic i Łyśniewa oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się
do zorganizowania rekolekcji z ojcem Jamesem Manjackalem.

Do końca sierpnia, Msza św. o godz. 14:00 będzie odprawiana w kościele zabytkowym.

W CZWARTKI – nie ma Mszy świętej o godz. 20:00. Intencje będą odprawiane na innych godzinach – prosimy o sprawdzanie godzin.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 21 – 28 września. Zapisy u ks. Sławka. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie i na stronie internetowej Parafii.

Z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności:  śp. Stanisław Strzelecki, l. 85
z  ul. Słupskiej. Rodzina zmarłego dziękuje za wszelkie wyrazy współczucia, udział
w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Zmarł śp. Jan Treder, l. 87
z ul. Lammka. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 11:00. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…