Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę zwykłą

Sobota, 12 Sierpień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę zwykłą

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Delegata Stanowego Rycerzy Kolumba w Polsce – Brata Krzysztofa Zubę wraz z rodziną,który wygłosi po Komunii Świętej  świadectwo na temat rodziny. Dzisiaj również we wspomnienie liturgiczne Założyciela Rycerzy Kolumba Bł.ks.Michaela McGivneya po Mszy o 20.00 przyjęcie nowych  kandydatów  na Rycerzy Kolumba. Serdecznie panów zapraszamy wraz z rodzinami. Dziękujemy naszym Rycerzom Kolumba za przekazanie parafii 4500 zł na prace związane z wyłożeniem kostki przed plebanią. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom. W dzisiejszą niedzielę kolekta inwestycyjno – gospodarcza. Bóg zapłać za złożone ofiary.

We wtorek, 15 sierpnia – Wniebowzięcie NMP. Po każdej Mszy  św. błogosławieństwo kłosów zbóż, ziół i kwiatów. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Paczewa i  Sierakowic będą sprzedawały bukiety kwiatów, ziół i zbóż do poświęcenia w czasie Mszy świętych oraz zapraszają na świeże pączki i ciasto na stoisko przy kościele. Msze święte w tym dniu odprawimy                                  w porządku niedzielnym. W tym dniu zbiórka do puszek umieszczonych w kościele przy wyjściu głównym i bocznych na pomoc dla poszkodowanych przez powódź na SŁOWENI.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy  po Mszy św. o godz. 18:00.
O poprowadzenie prosimy Domowników Boga.

W tym tygodniu patronują nam - w poniedziałek - św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik, a w czwartek – św. Jacek.

Do końca sierpnia, Msza św. o godz. 14:00 będzie odprawiana w kościele zabytkowym.

W CZWARTKI – nie ma Mszy świętej o godz. 20:00. Intencje będą odprawiane na innych godzinach – prosimy o sprawdzanie godzin.

Caritas parafialny organizuję zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Przybory można przynosić do zakrystii. Zapraszamy do udziału w akcji.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 21 – 28 września. Zapisy u ks. Sławka. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie i na stronie internetowej Parafii.

W sobotę 19 sierpnia 2023 r.o godz.14.00 w kosciele parafialnym Msza święta z okazji 171 rocznicy chrztu św.-Założyciela Rycerzy Kolumba bł.Ks.Michaela McGivneya oraz o Jego kanonizację.Po Mszy piknik rodzinny.Zapraszamy wszystkie rodziny w tym rodziny Rycerzy Kolumba.

do kawiarenki na świeże ciasto i chleb. Dzisiaj po Mszy św. o godz.17.30 procesja fatimska wraz z różańcem po Mszy św. Zapraszamy

Z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności:  śp. Gabriela Damaszk, l. 59
z  Puzdrowa, a z parafii św. Jana – śp. Stefania Ulenberg , l. 76 z Mojusza. Rodziny zmarłych dziękują za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej
i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…