Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 03 Wrzesień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę zwykłą

W tym miesiącu łączymy się z Papieżem w modlitwie za ludzi żyjących na marginesie społeczeństwa, aby w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapomniani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

W dzisiejszą niedzielę, Wójt Gminy Sierakowice, sołtysi oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach zapraszają na Dożynki Gminno – Sołeckie:

• w Puzdrowie (Msza św. o godz. 12:30 w naszej parafii);
  • w Kamienicy Królewskiej (Msza św. o godz. 12:00 w Kamienicy Król.)

W poniedziałek, 4 września – rozpoczęcie nowego roku szkolnego
i katechetycznego - Msza św. o godz. 8:00 dla Sierakowickich Szkół
i Puzdrowa w kościele parafialnym, a dla Łyśniewa - Msza św. o godz. 9:00
w kaplicy.

We wtorek, 5 września, po Mszy św. o godz. 18:00, w plebanii – spotkanie katechetów. Serdecznie zapraszamy.

We wtorek, godz. 20:00 – Msza św. w intencji Domowników Boga.

W środę w ramach Rycerstwa Niepokalanej – modlitwa różańcowa pod Płaszczem Maryi z Guadalupe.

W tym tygodniu przypada I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.  Godzina święta  po Mszy św. o godz. 18:00.
O poprowadzenie prosimy Bractwo Świętego Oblicza.
W czasie Godziny świętej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy św. o godz. 18:00, w salce pod plebanią spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej i Straży Honorowej NSPJ.

W piątek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i poświęcenie ziarna pod zasiew – w naszej diecezji to Dzień modlitw w intencji Kobiet
oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie.

W przyszłą niedzielę kolekta-inwestycyjno-gospodarcza. Polecamy ją ofiarności parafian i gości.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.00 - poświęcenie przyborów szkolnych pierwszoklasistom.

Od poniedziałku rozpoczynamy przyjmowanie intencji na nowy rok. Z uwagi na brak jednego kapłana w naszej parafii przyjmujemy tylko po jednej intencji dla każdego kapłana dziennie. Można intencje za zmarłych łączyć ze sobą w jedną lub przekazać
do innej parafii, gdzie tych intencji brak.
 Bardzo prosimy, aby składać jednorazowo
nie więcej niż 3 intencje. Chcemy, aby dla każdego było miejsce. Także prosimy,
aby podawać już treść intencji oraz o złożenie ofiary, jeśli to możliwe. NIE PRZYJMUJEMY rezerwacji. Intencje prosimy zamawiać tylko w biurze parafialnym.

Od września, nie ma Mszy św. o godz. 14:00 w kościele zabytkowym - będzie odprawiana w kościele parafialnym.

W CZWARTKI – nie ma Mszy świętej o godz. 20:00. Intencje będą odprawiane na innych godzinach – prosimy o sprawdzanie godzin.

Składamy serdeczne podziękowania Kołu Gospodyń Wiejskich z Paczewa
i  Sierakowic, za złożone ofiary dla parafii zebrane 15 sierpnia, z przeznaczeniem na prace związane z położeniem kostki przy plebanii i Domu Katechetycznym
w wysokości: KGW Paczewo 4 tysiące zł, a KGW Sierakowice – 1.200 złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza na spotkanie – konferencję
dot. bezpieczeństwa osób starszych, szczególnie dotkniętych różnymi formami demencji. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy
w Sierakowicach, dnia 13 września, w godz. 11:00 – 15:00. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o zgłaszanie się do GOPS-u w Sierakowicach, ul. Lęborska 34, tel 58/681-93-92.