Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 10 Wrzesień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą

W dzisiejszą niedzielę kolekta inwestycyjno – gospodarcza.  Bóg zapłać za złożone ofiary.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza na spotkanie – konferencję
dot. bezpieczeństwa osób starszych, szczególnie dotkniętych różnymi formami demencji. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy
w Sierakowicach, w środę, w godz. 11:00 – 15:00.
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o zgłaszanie się do GOPS-u w Sierakowicach, ul. Lęborska 34, tel 58/681-93-92.
W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy  po Mszy św. o godz. 18:00.
O poprowadzenie prosimy Bractwo Świętego Oblicza.
W sobotę, 16 września zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z klas VIII
na spotkanie do kościoła zabytkowego o godz. 10:00.

W tym tygodniu przypadają:

w środę - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

- w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

- w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – dzień patronalny Apostolstwa Dobrej Śmierci;

- w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana.

W następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 11:00 – spotkanie dla rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej.
Od następnej niedzieli do 23 września – kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.
W przyszłą niedzielę, godz. 18:00, Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach zaprasza na koncert do kościoła zabytkowego.
Od 23 września do 26 września - odnowienie misji w naszej parafii, które poprowadzi o. Joel Kokott, franciszkanin z Poznania.
Od września, Msza św. o godz. 14:00 odprawiana jest w kościele parafialnym.
W CZWARTKI – nie ma Mszy świętej o godz. 20:00. Intencje będą odprawiane na innych godzinach – prosimy o sprawdzanie godzin.
Przyjmujemy intencje na 2024 rok. Z uwagi na brak jednego kapłana w naszej parafii przyjmujemy tylko po jednej intencji dla każdego kapłana dziennie. Można intencje za zmarłych łączyć ze sobą w jedną lub przekazać do innej parafii, gdzie tych intencji brak.  Bardzo prosimy, aby składać jednorazowo nie więcej niż 3 intencje. Chcemy,
aby dla każdego było miejsce. Także prosimy, aby podawać już treść intencji oraz o złożenie ofiary, jeśli to możliwe. Intencje prosimy zamawiać tylko w biurze parafialnym.
Pary, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński w naszej Parafii prosimy o rezerwacje terminu w biurze parafialnym oraz o zaplanowanie udziału
w Weekendach dla narzeczonych
. Zapraszamy do skorzystania z jesiennych terminów kursów.

Bóg zapłać Róży Żywego Różańca Matki Bożej Różańcowej z ul. Mickiewicza
za złożone ofiary na częściowe pokrycie kosztów związanych z położeniem kostki przy plebanii.

Polecamy nasz parafialny tygodnik Tydzień u św. Marcina i zapraszamy do kawiarenki na świeże ciasto i chleb.