Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę zwykłą

Niedziela, 01 Październik 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę zwykłą

W tym miesiącu łączymy się z Papieżem Franciszkiem w modlitwie za Kościół,
aby przyjął słuchanie i dialog, jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.

W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, po Mszy świętej spotkanie
dla rodziców.

Bóg zapłać ks. Tadeuszowi Ceynowie za głoszone słowo. Po Mszy św. będzie można nabyć Kronikę ks. Delerdta, opisującą historię kultu MB Bolesnej w cenie 20 zł.

We wtorek, godz. 20:00 – Msza św. w intencji Domowników Boga.

W środę w ramach Rycerstwa Niepokalanej – modlitwa różańcowa
pod Płaszczem Maryi z Guadalupe.

W czwartek (we wspomnienie s. Faustyny) – o godz. 15:00, w kościele parafialnym, Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W piątek, rozpoczynamy 24 - godzinną adorację w intencji Ojczyzny: od godz. 16:00 w piątek do godziny 12:00 w sobotę – w kościele zabytkowym, a od godz. 12:00
– w Oratorium. Zakończenie Mszą św. o godz. 17:00 w kościele parafialnym.

W sobotę – zakończenie sezonu motocyklowego i Msza św. o godz. 13:00
przy Ołtarzu Papieskim.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
    W tym tygodniu Godzinę Świętą rozpoczniemy o godz. 22:00 i potrwa do północy. W czasie Godziny świętej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
    i pojednania. O poprowadzenie prosimy Rycerzy Kolumba. Po Mszy św.
    o godz. 18:00, w salce pod plebanią spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej i Straży Honorowej NSPJ.
  • I piątek,  Od godz.15:30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi,
    a o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 18:00 akt oddania
    Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00, a potem Msza św.

Ks. Proboszcz WYJĄTKOWO!!! swoich chorych odwiedzi w czwartek, po Mszy św. o godz. 8:00, a o. Maksymilian chorych ks. Sławka – odwiedzi w piątek po Mszy świętej o  godzinie 8.00. Ks. Daniel i ks. Patryk – swoich chorych odwiedzą w sobotę, również po Mszy św. o godz. 8:00.

UWAGA! Chorzy ks. Sławka będą podzieleni – część będzie odwiedzał ks. Daniel
w sobotę – i ci chorzy zostali poinformowani telefonicznie. Natomiast pozostali chorzy z listy ks. Sławka odwiedzi o. Maksymilian w piątek.

I sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej
o godz. 18:00, a o godz. 20:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

W każdy I piątek miesiąca, w salce pod plebanią, godz. 19:00 - spotkania mężczyzn w ramach inicjatywy COR (Serce mówi do Serca), które zakończą się Mszą św. o godz. 20:00 w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn do udziału w spotkaniach.

W tym tygodniu przypadają:

- w poniedziałek – wspomnienie, Świętych Aniołów Stróżów;

- w środę – wspomnienie, św. Franciszka z Asyżu;

- w czwartek – wspomnienie, św. Faustyny Kowalskiej;

- w sobotę – wspomnienie, Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W październiku, różaniec dla dzieci  od poniedziałku do piątku o godz. 16:30
(z racji I piątku o godz. 16:00), a dla młodzieży przygotowującej się
do bierzmowania i dorosłych o godz. 17:30 oraz w kościele zabytkowym
o godz. 20:30 każdego dnia.

W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Polecamy ją ofiarności parafian i gości.

W przyszłą niedzielę zbiórka na Hospicjum w Kartuzach.

Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności:  śp. Józef Krefta, l. 78
z  ul. Skłodowskiej, śp. Eugeniusz Bronk, l. 61 z ul. Jeziornej oraz  śp. Martyna Bigus, l. 35 z Paczewa, a z parafii św. Jana śp. Stanisław Dyszer, l. 73
z ul. Piłsudskiego, śp. Janina Karkowska, l. 77 z ul. Źródlanej oraz śp. Jerzy Klasa, l.74 z Jelonka. Rodziny zmarłych dziękują za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…