Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę zwykłą

Niedziela, 22 Październik 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę zwykłą

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na „XXI Biegi uliczne wokół Ołtarza Papieskiego”. Czynności organizacyjne rozpoczynają się o od godz. 11:30.

Również dzisiaj, godz. 15:00, kościół zabytkowy – koncert kapeli “BAS”
z Sierakowic. Serdecznie zapraszamy.

W październiku, różaniec od poniedziałku do piątku: dla dzieci o godz. 16:30,
a dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i dorosłych o godz. 17:30
oraz w kościele zabytkowym o godz. 20:30 każdego dnia.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy  po Mszy św. o godz. 18:00. Zakończymy błogosławieństwem o godz. 20:00. O poprowadzenie prosimy Bractwo Świętego Oblicza.

W piątek przypada rocznica nominacji biskupa pelplińskiego RYSZARDA KASYNY (2012), którego Bóg niech zachowa przez najdłuższe lata!

W dniach 27 – 28 października – rekolekcje kerygmatyczne (GPS) dla młodzieży,
które poprowadzi ks. Robert Bielau. Rozpoczęcie w piątek, godz. 17:30 w Sali „Bieszczadna”.

W sobotę, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne
wraz z rodzicami do kościoła zabytkowego na uroczyste rozpoczęcie formacji dniem skupienia oraz poświęcenie książeczek:

• godz. 10:00,  grupa I (Szkoła Podstawowa Nr 1, Puzdrowo, Łyśniewo i szkoły spoza parafii;

- godz. 12:00,  grupa II (Szkoła Podstawowa Nr 2)

W sobotę przypada święto, św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.  Jest to też dzień imienin naszego Księdza Proboszcza – pamiętajmy o Nim
w modlitwie.

Również w sobotę, 28 października, w Oratorium – spotkanie Straży Honorowej NSPJ – o godz. 15:00 rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego, a potem spotkanie w salce katechetycznej.

Rycerze Kolumba zachęcają do wsparcia dzieła – Kurtki dla Dzieci. Chcą rozdać 40 kurtek dzieciom z naszej parafii. Ofiary na ten cel można składać do puszek umieszczonych przy drzwiach wyjściowych.

We wtorek, 31 października “Bal Świętych” – rozpoczęcie o godz. 16:00 w kościele św. Jana. Zakończenie ok. 19:30 w Powiatowym Zespole Szkół.

Przed nami pierwsze dni listopada i związana z nimi uroczystość Wszystkich Świętych. Procesja na cmentarz po Mszy św. o godz. 14:00. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone.

Przypominamy o SEGREGACJI ŚMIECI na terenie cmentarza oraz prosimy
o zachowanie porządku na całym jego terenie.

Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są karteczki gotowe
do wpisania imion naszych zmarłych na wypominki listopadowe oraz na Msze święte zbiorowe za zmarłych. Wypisane w domu będzie można złożyć w Dzień Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny po każdej Mszy świętej w zakrystii.
WYPOMINKI ROCZNE PRZYJMUJEMY W BIURZE PARAFIALNYM!!!

Z parafii św. Jana odeszła do wieczności: śp. Leokadia Terman, l. 89
z  Dąbrowy Puzdrowskiej, pochowana na naszym parafialnym cmentarzu oraz
śp. Ewa Kazyaka, l. 58, z Niemiec. Rodziny zmarłych dziękują za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłe Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…