Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę zwykłą

Niedziela, 29 Październik 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę zwykłą

Gościmy dzisiaj ks. Krzysztofa Mroza, misjonarza z Zambii, który podzieli się świadectwem pracy w Afryce oraz będzie można złożyć ofiarę na misje. Bóg zapłać za dar serca.

W poniedziałek różaniec dla dzieci o godz. 16:30, a dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i dorosłych o godz. 17:30 oraz w kościele zabytkowym
o godz. 20:30 każdego dnia.
We wtorek – różaniec dla dzieci w ramach „Balu Świętych” ok. 16:40, a dla młodzieży i dorosłych – tak, jak w poniedziałek.

We wtorek “Bal Świętych” – rozpoczęcie o godz. 16:00 w kościele św. Jana
i przejście do naszego kościoła parafialnego. Zabawy i zakończenie ok. godz. 19:30
w Powiatowym Zespole Szkół.
Mile widziane przebrania za świętych.

Przed nami pierwsze dni listopada i związane z nimi: uroczystość Wszystkich Świętych, którą będziemy przeżywali w środę oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w czwartek. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone.

Przypominamy o segregacji śmieci na terenie cmentarza oraz prosimy
o zachowanie porządku na całym jego terenie.

Ofiarę na utrzymanie cmentarza parafialnego będzie można złożyć do puszek umieszczonych przy wyjściu z kościoła.

W środę, 1 listopada w naszej parafii Msze święte według porządku niedzielnego,
a po Mszy św. o godz. 14:00 procesja na cmentarz, a w parafii św. Jana procesja
na cmentarz po Mszy św. o godz. 11:30.

W czwartek, 2 listopada –  w Dzień Zaduszny - w naszej parafii Msze święte według następującego porządku: 6:30, 8:00, 11:00, 15:30 (w Łyśniewie), 16:30, 18:00 i 20:00. Po godz. 20-tej – różaniec za zmarłych na cmentarzu parafialnym.

Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są karteczki gotowe
do wpisania imion naszych zmarłych na wypominki listopadowe oraz na Msze święte zbiorowe za zmarłych, które będą odprawiane od 6 listopada przez tydzień. Wypisane w domu będzie można złożyć w Dzień Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny po każdej Mszy świętej w zakrystii. WYPOMINKI ROCZNE PRZYJMUJEMY W BIURZE PARAFIALNYM!!!

W dniach 1 – 8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza
i choćby w myśli za jakąkolwiek modlitwę za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych w czyśćcu cierpiących.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 22:00 i zakończymy o godz. 24:00.  O poprowadzenie prosimy Róże Różańcowe.

W piątek, w salce pod plebanią, godz. 19:00 - spotkanie mężczyzn
w ramach inicjatywy COR (
Serce mówi do Serca), które zakończą się Mszą św.
o godz. 20:00 w kościele parafialnym.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn do udziału w spotkaniach.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
    W czasie Godziny świętej (o godz. 22:00) możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania
  • I piątek ks. Proboszcz i o. Maksymilian odwiedzą z posługą sakramentalną  swoich chorych po Mszy świętej o  godzinie 8.00, a ks. Patryk i ks. Daniel swoich chorych odwiedzą w  sobotę również po Mszy św. o godz. 8:00. Od godz.15:30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi, a o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 18:00 akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
    i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 20:00.
  • I sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej
    o godz. 18:00, a o godz. 20:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę, przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

Modlitwa różańcowa pod Płaszczem Maryi z Guadalupe odbędzie się 8 listopada w ramach Rycerstwa Niepokalanej, po Mszy św. o godz. 18-tej
(1 listopada Rycerstwa NIE BĘDZIE!)

Z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności: śp. Leokadia Bonk, l. 74
z  ul. Słupskiej. Rodzina zmarłej dziękuje za wszelkie wyrazy współczucia, udział
w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…