Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę zwykłą

Niedziela, 05 Listopad 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę zwykłą

W tym miesiącu modlimy się za Papieża Franciszka, aby pełniąc swoją misję
z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.

W listopadzie po Mszach Świętych będziemy modlili się za zmarłych polecanych w wypominkach.

W tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 będziemy odprawiać Msze Święte zbiorowe w intencji zmarłych. Imiona zmarłych będziemy wyczytywać 15 minut przed Mszą Świętą.

W biurze parafialnym przyjmujemy Wypominki roczne!!!

W tym tygodniu obchodzimy:

• w czwartek rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego
  • w sobotę odpust parafialny ku czci św. Marcina

We wtorek Msza w intencji Domowników Boga o 20:00.

W środę w ramach Rycerstwa modlitwa pod płaszczem Maryi z Guadalupe.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy  po Mszy św. o godz. 18:00. Zakończymy błogosławieństwem o godz. 20:00. O poprowadzenie prosimy Rycerzy Kolumba.

W sobotę przypada nasz odpust parafialny św. Marcina – Msze św. według porządku niedzielnego z jednym WYJĄTKIEM NIE BĘDZIE Mszy św. o godz. 12:30. Suma odpustowa o godz. 11:00, pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego  Ryszarda Kasyny.

Świętowanie naszego Odpustu rozpoczniemy w piątek w kościele zabytkowym nieszporami  ku czci św. Marcina  o godz. 17:00.
Po liturgii nastąpi procesja ze świecami do kościoła parafialnego, gdzie na czas odpustu zostanie ustawiona figura św. Marcina.

Również w sobotę, 11 listopada, w naszej Ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Pamiętajmy o w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Zapraszamy również na obchody Dnia Niepodległości przy pomniku Królowej Korony Polskiej o 10:30 oraz po Sumie odpustowej przy kościele zabytkowym.

W sobotę, podczas odpustu parafialnego, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich
z Paczewa i Sierakowic , zapraszają na
stoisko oraz do kawiarenki na pyszną kawę
i herbatę oraz skosztować proponowanych ciast i rogali świętomarcińskich.

Dochód ze sprzedaży produktów zostanie przeznaczony na potrzeby kościoła parafialnego.

Tego dnia GOK zaprasza na Jarmark Świętomarciński przy kościele zabytkowym.

W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjno – gospodarcza. Polecamy ją ofiarności parafian i gości.

W przyszłą niedzielę o godz.14.00 Msza św. w intencji rodzin zapraszamy kręgi Domowego Kościoła oraz nowe rodziny chętne do wspólnoty.

Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji, Pracownikom i Uczniom Powiatowego Zespołu Szkół w Sierakowicach, Rycerzom Kolumba, Komendzie Policji w Sierakowicach, koordynatorom oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się  do uświetnienia i organizacji Balu Świętych. Bóg zapłać!

Szczegółowe podziękowania znajdują się na parafialnym Facebooku.

Dziękujemy wspólnotom, które współprowadziły modlitwę różańcową w kościele zabytkowym.

Z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności: śp. Władysława Peplinska l. 91 z ul. Jeziornej. Rodzina zmarłej dziękuje za wszelkie wyrazy współczucia, udział
w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…