Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

Niedziela, 03 Grudzień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

W tym miesiącu łączymy się z Papieżem w modlitwie za osoby
z niepełnosprawnościami, aby były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.

Dzisiaj – pierwsza niedziela Adwentu i rozpoczęcie nowego roku liturgicznego
pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”
 Zachęcamy do licznego udziału w Mszach roratnich w dni powszednie Adwentu o godz. 6:30, a w Łyśniewie w środy o godz. 16.00.

Również w dzisiejszą niedzielę Rycerze Kolumba przeprowadzą zbiórkę do puszek
na pomoc świąteczną dla osób i rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej
i życiowej.
Można też w zakrystii zgłaszać rodziny które powinny być objęte taką pomocą.

Dzisiaj, o godz. 15:00, na plebanii – spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy!

Jutro, obchodzimy liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, która jest również patronką dobrej śmierci. W  naszej parafii obchodzony jest Odpust Bracki św. Barbary – uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18:00 odprawi kanclerz diecezjalny
ks. Adam Kałduński.

Msze św. w tym dniu odprawimy o godz.: 6:30. 8:00, 11:00, 16:30, 18:00, 20:00.

We wtorek Msza św. w intencji Domowników Boga o godz. 18:00.

W środę w ramach Rycerstwa Niepokalanej – modlitwa różańcowa
pod Płaszczem Maryi z Guadalupe.

W tym tygodniu przypada I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Godzina święta  po Mszy św. o godz. 18:00.
O poprowadzenie prosimy Domowy Kościół.
W czasie Godziny świętej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W piątek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu: 6:30, 8:00, 11:00, 15:30 (Łyśniewo), 16:30, 18:00 i 20:00. Po Mszy św. o godz. 11:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 13:00. W tym dniu obchodzimy też rocznicę Ingresu biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny (2012). Jest to też dzień modlitw za Młodzież Żeńską oraz jej posłannictwo w Kościele i świecie.

W sobotę, w godzinach 9:00 – 13:00, na parking przy kościele parafialnym – akcja poboru krwi “Od Serca na Święta”. Serdecznie zapraszamy!

W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Polecamy ją ofiarności parafian i gości.

W następną niedzielę, na Mszy św. o godz. 11:00 – poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy św. zapraszamy rodziców dzieci na spotkanie.

W przyszłą niedzielę o godz.14.00 Msza św. w intencji rodzin zapraszamy kręgi Domowego Kościoła oraz nowe rodziny chętne do wspólnoty.

W następną niedzielę, 10 grudnia – Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach serdecznie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się
na parkingu przy kościele parafialnym.
W namiocie Koła Gospodyń Wiejskich „Sercem podszyte” z Sierakowic będzie prowadzona zbiórka pieniężna dla Maciusia, chorego na serce.

Pan Organista roznosi opłatki, które zostały poświęcone w naszym kościele.

W biurze parafialnym przyjmujemy Wypominki roczne!!!

Od 14 grudnia w naszej parafii rozpoczynają się ”wieczory dla małżeństw“. Zapraszamy małżeństwa na spotkania do salki pod plebanią w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 19:00. Więcej informacji na stronie parafialnej i diecezjalnej.

Nasz parafialny Caritas rozprowadza świece wigilijne (duża 20, a mała 10zł). Będzie można je też nabyć w parafialnej kawiarence.

Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności śp. Zdzisław Cirocki, l. 62,
z ul. Okrężnej oraz śp. Ryszard Mróz, l. 66, z ul. Wojska Polskiego.
Rodziny zmarłych dziękują za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej
i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…