Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu

Niedziela, 10 Grudzień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu

Dzisiejsza II niedziela Adwentu jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, szczególnie będących w strefie wojny. Po każdej Mszy św. można wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek umieszczonych przy drzwiach wyjściowych.

W dzisiejszą niedzielę kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 11:00 – poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy św. zapraszamy rodziców dzieci na spotkanie.

Również dzisiaj o godz.14.00 Msza św. w intencji rodzin zapraszamy Kręgi Domowego Kościoła oraz nowe rodziny chętne do wspólnoty.

W dzisiejszą niedzielę – Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach serdecznie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy na parkingu przy kościele parafialnym.

Przy kościele obok tablicy ogłoszeń trwa zbiórka pieniężna na operację serca
dla Maciusia. Bóg zapłać za złożone ofiary!

Zachęcamy do licznego udziału w Mszach roratnich w dni powszednie Adwentu
o godz. 6:30, a
w Łyśniewie w środy o godz. 16.00.

W środę – wspominamy św. Łucję, a w czwartek – św. Jana od Krzyża, prezbitera
i doktora Kościoła.

W czwartek, serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 z obecnością relikwii św. Szarbela.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18:00
i zakończymy Mszą św. o godz. 20:00. O poprowadzenie prosimy Rycerzy Kolumba.

Od czwartku, w naszej parafii rozpoczynają się ”wieczory dla małżeństw“. Zapraszamy małżeństwa na spotkania do salki pod plebanią w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 19:00. Więcej informacji na stronie parafialnej i diecezjalnej.

W tym tygodniu, uczniowie szkół podstawowych z Sierakowic, będą przeżywały swoje rekolekcje:

• Szkoła Podstawowa nr 1 – od poniedziałku do środy,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 – od środy do piątku.

W następną  niedzielę:

• godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;
  • godz. 12:30 uroczysty chrzest święty dzieci. Następny termin  chrztu –
    w święta, 25 grudnia 2023r. Rodziców i rodziców chrzestnych dzieci,
    które będą chrzczone w grudniu zapraszamy na naukę w sobotę, 16 grudnia, po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00, w kościele.
  • godz. 14:00 Msza św. w języku kaszubskim.

Zachęcamy do włączenia się w akcję “Paczuszka dla Maluszka” - pod choinką można zostawić paczuszkę w zamian odbierając bombkę zawieszoną na choince. Najbardziej potrzebne są: pampersy, zasypki, chusteczki, kaszki i mleko w proszku.

Pan Organista roznosi opłatki, które zostały poświęcone w naszym kościele.

W biurze parafialnym przyjmujemy Wypominki roczne!!!

Nasz parafialny Caritas rozprowadza świece wigilijne (duża 20, a mała 10zł). Będzie można je też nabyć w parafialnej kawiarence.