Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu

Niedziela, 17 Grudzień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu

Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu tzw. Gaudete czyli “Radości” (tego dnia używa się szat koloru różowego). Otwórzmy na oścież drzwi Chrystusowi
i skorzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania, aby Bóg narodził się w sercu każdego z nas.

W dzisiejszą  niedzielę:

• godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;
  • godz. 12:30 uroczysty Chrzest Święty dzieci. Następny termin  uroczystego chrztu – w I Święto Bożego Narodzenia, podczas Mszy św. o godz. 12:30.
  • godz. 14:00 Msza św. w języku kaszubskim.

Od dzisiaj do soboty – Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18:00
i zakończymy Mszą św. o godz. 20:00. O poprowadzenie prosimy Róże Różańcowe.

W czwartek i w piątek, po Mszy św. o godz. 18:00 – zapraszamy do skorzystania
z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź będzie trwała do godz. 21:00.

W sobotę, dzieci z Kółka Misyjnego odwiedzą z kolędą kilkadziesiąt rodzin
w naszej parafii (
w okolicy ul. Leśnej).

W niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym, ale NIE BĘDZIE!!! MSZY ŚW. O GODZ. 17:30 i 20:00
Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych, chorych i samotnych.
Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy,
by wspólnie radować się z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd
na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę: o godz. 22:00 i o godz. 24:00
w naszym kościele, a w Łyśniewie o godz. 21:00.

Msza św. z 24 na 25 grudnia nie zastępuje udziału we Mszy św. czwartej niedzieli adwentu.

Msze święte w dzień Bożego Narodzenia (poniedziałek) odprawimy w następującym porządku: pierwsza Msza święta o godz. 8:00, a następne w porządku niedzielnym.

Zachęcamy do licznego udziału w Mszach roratnich w dni powszednie ostatniego tygodnia Adwentu o godz. 6:30. Roraty w Łyśniewie w środę o godz. 16.00.

Trwają w naszej parafii ”wieczory dla małżeństw“. Zapraszamy małżeństwa
na spotkania do salki pod plebanią w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 19:00. Więcej informacji na stronie parafialnej i diecezjalnej.

Składamy serdeczne Bóg zapłać Dyrekcji Szkół Podstawowych Nr 1 i Nr 2, katechetom, nauczycielom, uczniom, ks. Markowi, o. Dimie, ks. Karolowi,
p. Barbarze Dawidowskiej, s. Esterze
i wszystkim,  którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg rekolekcji szkolnych.

Zachęcamy do włączenia się w akcję “Paczuszka dla Maluszka” - do wtorku pod choinką można zostawić paczuszkę w zamian odbierając bombkę zawieszoną na choince. Najbardziej potrzebne są: pampersy, zasypki, chusteczki, kaszki i mleko w proszku.

Składamy serdeczne podziękowania osobom, które włączyły się w zbiórkę
dla rodzin potrzebujących pomocy, przeprowadzoną przez Rycerzy Kolumba
. Paczki będą rozprowadzane od jutra.

Bóg zapłać za okazaną życzliwość, ofiarność oraz chęć pomocy materialnej
dla  Maciusia chorego na serce.

W biurze parafialnym przyjmujemy Wypominki roczne!!!

W dniu dzisiejszym kawiarenka parafialna wyjątkowo NIECZYNNA,
za co serdecznie przepraszamy.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierakowicach apeluje o wsparcie przedświątecznej akcji “PODZIEL SIĘ”, mającej na celu obdarowanie rodzin najuboższych, osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych, których nie stać na świąteczne wydatki. W sklepach spożywczych wystawiono kosze, do których każdy, kto pragnie podzielić się z potrzebującymi, może włożyć swój dar. Zachęcamy do udziału w akcji.

W dniach 19 kwietnia – 5 maja 2024r. – pielgrzymka do Portugalii (są jeszcze wolne miejsca). Koszt 6.100 zł+ 220 Euro. Więcej informacji u Państwa Drywa z Puzdrowa.

W gablocie znajduje się harmonogram wizyt duszpasterskich. Prosimy o zapoznanie się z nim. Informujemy o możliwości skorzystania z terminu dodatkowego (zapisy w biurze parafialnym).