Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny

Niedziela, 31 Grudzień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny

Dzisiejsza niedziela skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością.

Na każdej Mszy św. zawierzenie rodzin Świętej Rodzinie i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9:30 wprowadzenie relikwii bł. rodziny Ulmów przez ks. biskupa Arkadiusza Okroja.

Dzisiejsza niedziela kończy rok 2023.  Niech to będzie okazja nie tylko do zabawy, ale i do modlitwy. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – błagalne
na zakończenie starego roku o godz. 15:00 w naszym kościele.

Dzisiaj NIE BĘDZIE Mszy św. o godz. 20:00.

W poniedziałek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju i Nowy Rok – pierwsza Msza św. o godz. 8:00, - zatem NIE BĘDZIE MSZY o 6:30 - pozostałe, jak w każdą niedzielę.

W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli, misyjny dzień Dzieci, a zarazem Dzień Dzieła Misyjnego. Msze święte w naszym kościele w porządku niedzielnym. Błogosławieństwo wody, kredy i kadzidła na wszystkich Mszach Świętych.

GOK w Sierakowicach zaprasza na Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie Mszą Świętą o 13:00 w kościele św. Jana, następnie koncert kolęd i ok. 14:45 orszak wyruszy do ołtarza papieskiego.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
  • I piątek - chorych ze spowiedzią i komunią świętą, odwiedzimy: ks. Proboszcz, o. Maksymilian i  ze względu na uroczystość Objawienia Pańskiego WYJĄTKOWO również ks. Patryk w piątek  po Mszy o godz. 8:00, a ks. Daniel WYJĄTKOWO W ŚRODĘ po Mszy o godz. 8:00.

Od godz.15:30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi, a o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 18:00 akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św.
o godz. 20:00.

• I sobotaAdoracja Najświętszego Sakramentu  po Mszy o godz. 17:30, a o godz. 20:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

W ramach Godziny Świętej zapraszamy na adorację w oratorium do 20:00. Nie będzie Mszy o 22:00.

W I piątek miesiąca o g.19.00 zapraszamy mężczyzn na spotkanie COR- serce mówi do serca do salki pod plebanią.

W nadchodzącym tygodniu obchodzimy również:

• we wtorek wspomnienie  św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu
  • w przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego.

W tym tygodniu duszpasterskie odwiedziny kolędowe:

• od wtorku do czwartku od godz. 15:30,
  • w sobotę i niedziele od godz. 14:00.

Z uwagi na wizyty duszpasterskie – od poniedziałku do czwartku NIE BĘDZIE WIECZORNYCH MSZY ŚWIĘTYCH!!!

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie kolęd w Oratorium
od poniedziałku do piątku 6:30 do 20:00 – zapraszamy wspólnoty
na modlitwę.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali żłóbek i przystroili naszą parafialną świątynię na Boże Narodzenie. Niech rodzący się Chrystus wynagrodzi ich trud i pracę. Bóg zapłać!!! Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na misje katolickie.

Odszedł do wieczności n naszej parafii śp.Adam Bigus, lat 61, zam. w Sierakowicach, ul. Orzeszkowej. Pogrzeb we wtorek 2 stycznia 2024 r. o godz.11.00. Różaniec za zmarłego w kościele parafialnym w niedziele i poniedziałek po Mszy św. o g.17.30. W dniu pogrzebu we wtorek w kościele parfialnymo g.10.00. Dobry Jezu……